תודה. תודה רבה לכם ארגוני השמאל והשמאל הקיצוני בפרט ואל נא נשכח גם את הקומיניסטים על שהצלחנו, בכשרון ובעמל רב, להרוס מחאה חברתית אמיתית שצצה לה מעצמה ללא כל הכוונה פוליטית. תודה. תודה רבה לכם שהצלחתם להבריח את מאות האלפים שצעדו בנחישות ברחובת העיר תל-אביב בקיץ האחרון ועכשיו, בזכותכם, לא נראה אותם עוד. והעיקר. העיקר רוב תודות על שהתתם את המחאה החברתית מיתה נשיקה פוליטית.

 

המחאה לא שככה. היא קיימת עמוק עמוק בתוכנו, אבל משהיא קיבלה פנים פוליטיות של מחאת השמאל ומאת של קומוניסטים, אנחנו לא נהיה עוד שם. נכון אנחנו לא מתים על הממשלה של ביבי, אבל מכאן ועד לתמוך בשמאל, בשמאל קיצוני ובקומוניסטים עדיעין רחוקה הדרך מרחק רב.

 

בהתחלה הייתם בשוליים. פה ושם מפגיםן עם חולצה כחולה ושרוך המשייך אותו לתנועת הנוער "השומר הצעיר". פה ושם דגלאדום וחולצה אדומה, אבל רק פה ושם ולא - במרכז! פתאום נשתנה הכל והאדום חדר למרכזה של הבמה. במחאה כזו לא תראו אותנו ואפילו שיש להם הרבה - הרבה בלב על הממשלה המכהנת.

 

אל תטעו בהנו אנחנו לא פריירים ובטח לא מטומטמים. לא נהפוך לבשר תותחים שלכם. אם חשבתם לנצל את המצוקה הכלכלית שלנו, של מעמד הביניים ולהפוך אותנו לתומכים בכוח ובפועל שלכם, אז אתם טועים - ובגדול!

 

פתאום נתדלדלו השורות וחזרתם למימדים האמיתיים שלכם. קבוצותץ קיקיוניות עם משנה פוליטית סדורה שאינה המשנה הפוליטית שלנו. פתאום הפך הצדק החברתי מבית-מדרשו של מעמד הביניים לצדק חברתי מבית-מדרגם של מרקס ואנגלס. זו לא המשנה הפוליטית שלנו ולכן ברחנו מכם ומהר - מהר ככל האפשר.

 

חבל שהמתם את המחאה החברתית באיבה. חבל, חבל מאד. הקיץ לא נראה עוד את ההמון שבא למחות בשל הכאב העמוק שבקע לו ממרכזה של הבטן. הקיץ לא נראה יותר עשרות ומאות אלפים בכיכרות. הקיץ נראה אתכם, את מי שהמיתו את המחאה החברתית הצומחת בהיותה באיבה.

 

שלום. שלום לכם מהפכנים אדומים וסתם אנשי שמאל שחשבתם לרגע להתחפש לרוב צועק ובועט. שלום - תקוה. שלום - שינוי סדר חברתי. שלום גם לכם שוליים שהתחפשתם למרכזה של במה וסופם של דברים חוזרים אתם למקומכם הטבעי. לשוליים. שם "הצלחתם" ךמקם את המהכפה החברתית ואת "הצדק" הפוליטי מבית מדרשכם שאינו בית מדרשו של מעמד הביניים ולא היה מבית מדרשו של מעמד ביניים זה, מעולם.