בג"צ

עד שלא נחקק חוק בתי משפט לעניינים מנהליים הרי כל עתירה נגד רשות מרשויות המדינה מצאה מקומה בעתירה לבגץ. מי שנחקק חוק בתי משפט לעניינים מנהליים ובתוספות השונות לחוק זה נקבע באיזה עניינים הוסמך הוא לדון, הרי רק העיניינים שאינם נכללים בגדר סמכותם של בתי משפט לעניינים מנהליים, יהיו מסורים לסמכות בגץ. הגדרת סמכותו של בגץ מופיעה במסגרת הגדרת תפקידו של בית משפט העליון בחוק יסוד: השפיטה.


בית משפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק ובלשון העם בגצ מוסמך לתת צווים על שחרור אנשים שנעצרו או נאסרו של כדין; לתת צווים לרשויות המדיה, לרשויות מקומיות, לפקידיהם ולגופים ולאנשים אחרים הממלאים תפקידים ציבוריים על פי דין לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה במילוי תפקדיהים כדין ואם נבחרו או נתמנו של כדין - להימנע מלפעול ובתנאי שסמכות זו אינה מסורה לבתי משפט מנהליים;  לתת צווים לבתי משפט, לבתי דין ולגופים ולאנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות, על פי דין - למעט בתי המשפט שחוק יסוד: השפיטה דן בהם ולמעט בתי דין דתיים, לדון בעניין פלוני או להימנע מלדון או מלהוסיף ולדון בעניין פלוני ולבטל דיון שנתקיים או החלטה שניתה שלא כדין, כל אימת שסמכות זו לא נמסרה לבתי משפט מנהליים וכן לתת צווים לבתי דין דתיים לדון בעניין פלוני לפי סמכותם או להימנע מלדון או מלהוסיף ולדון בעניין פלוני שלא לפי סמכות, בכפוף למגבלת העלאת שאלת סמכותו של בגץ לדון בענניין זה.

עו"ד חיים שטנגר משרד עורכי דין ונוטריון הינו משרד בוטיק בלב תל אביב, בראשו עומד עו"ד חיים שטנגר, עורך דין מוערך, לוחם שאינו מוותר על עקרונותיו, תקיף נחרץ ומתמסר ללקוחותיו בעל ותק מקצועי של יותר מ-41 שנה. המשרד משלב בין יכולותיו היצירתיות של חיים שטנגר בתחומים משפטיים מגוונים ומודל ה- one stop shop, ונותן מענה לתחומי התמחות משפטיים רבים.

צריכים עזרה? ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם