דיני חברות

חוק החברות שנחקק בתחילת המאה הזאת פותח בהגדרות של מונחים הקשורים אליו דוגמת הגדרת חברה פרטית או חברה לתועלת הציבור, איגרת חוב מאובטחת, אמצעי שליטה וכן כהנא וכהנא מונחים המהווים יסוד ומסד להנתהלותה של חברה בערבון מוגבל.
חברה, להבדילה מיחיד יכולה להתאגד ולהיות בערבון מוגבל כלומר סכום הערבות שניתן יהיה לתבוע אותה יהיה מוגבל לסכום שאותו קיבלה היא על עצמה ולא מעבר לכך.

 

חוק החברות קובע כי כל אדם רשאי לייסד חברה ובלבד שמטרה ממטרות החברה אינה נוגדת את החוק, אינה בלתי מוסרית או אינה נוגדת את תקנת הציבור.


בניגוד לעבר כיום ניתן לפי חוק החברות החדש להקים חברה שבה יהיה בעל מניות אחד. חברה מוגדרת בחוק החברות כאישיות משפטית לכל זכות, חובה ופעולה המתיישבת עם אופיה וטבעה כגוף מאוגד.
בהמשכו של חוק זה נדרש המחוקק למונחים כגון הרמת מסך, אישורי פעילויות של החברה שניתן לאשררם בדיעבד, תקנון בחרה ויתר דברים נדרשים, ראשוניים ובסיסיים בכל הקשור לייסודה, התהוותה והתנהלותה של חברה, בין שערבונה מוגבל ובין זו שאין ערבונה מוגבל.

עו"ד חיים שטנגר משרד עורכי דין ונוטריון הינו משרד בוטיק בלב תל אביב, בראשו עומד עו"ד חיים שטנגר, עורך דין מוערך, לוחם שאינו מוותר על עקרונותיו, תקיף נחרץ ומתמסר ללקוחותיו בעל ותק מקצועי של יותר מ-41 שנה. המשרד משלב בין יכולותיו היצירתיות של חיים שטנגר בתחומים משפטיים מגוונים ומודל ה- one stop shop, ונותן מענה לתחומי התמחות משפטיים רבים.

צריכים עזרה? ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם