דיני חוזים

חוק החוזים אינו מגדיר מהו חוזה אולם הוא מגדיר כיצד נכרת חוזה וחוזה נכרת בדרך של הצעה וקיבול לפי הוראות הפרק הראשון לחוק החוזים.
פנייתו של אדם לחברו קובע חוק החוזים, היא בגדר הצעה אם היא מעידה על גמירת דעתו של המציע להתקשר עם הניצע בחוזה והיא מסויימת כדי אפשרות לכרות את החוזה בקיבול ההצעה.

 

פנייה יכולה שתהיה גם לציבור. קיבול, קובע חוק החוזים, יהיה בהודעת הניצע שנמסרה למציע ומעידה על גמירת בעדתו של הניצע להתקשר עם המציע בחוזה לפי הצעה.

לכאורה פשוט לחלוטין, אולם הדברים אינם כל כך פשוטים שכן בתי המשפט עוסקים מעשה של יום יום בהגדרה מהו חוזה ומהו אינו חוזה, מתי נכרת חוזה ומתי לא נכרת חוזה, מהי הפרת חוזה לאחר שנכרת החוזה ומהי אינה הפרת חוזה לאחר שנכרת החוזה, מהי הפרת חוזה מהותית המזקה את הצד שהפרו כלפיו את החוזה לבטל את החוזה ומהי הפרת חוזה בלתי מהותי שאינה מזכה את מי שהפרו כלפיו את החוזה להפר את החוזה.


זהו בקצרה הגרעין הקשה והחיצוני של הגדרת חוזים בכלל וחוזה, בפרט. שאר הדברים מעוגנים ומפורטים בחוק החוזים ובחוק התרופות שעוסק בדרך לאכוף חוזה או בפיצוייים ההמגיעים למי שהופר חוזה כלפיו על כל המשתמע והכרוך בכך.

עו"ד חיים שטנגר משרד עורכי דין ונוטריון הינו משרד בוטיק בלב תל אביב, בראשו עומד עו"ד חיים שטנגר, עורך דין מוערך, לוחם שאינו מוותר על עקרונותיו, תקיף נחרץ ומתמסר ללקוחותיו בעל ותק מקצועי של יותר מ-41 שנה. המשרד משלב בין יכולותיו היצירתיות של חיים שטנגר בתחומים משפטיים מגוונים ומודל ה- one stop shop, ונותן מענה לתחומי התמחות משפטיים רבים.

צריכים עזרה? ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם