הסתלקות מירושה

חוק הירושה קובע כי לאחר מותו של מוריש וכל עוד לא חולק העזבון רשאי יורש, בהודעה בכתב לרשם לענייני ירושה או לבית המשפט שאליו הועבר העניין להסתלק מחלקו בעזבון, כולו או מקצתו או ממנה שהוא זכאי לה על פי צוואה, כולה או מקצתה.

 

הוראה זו של חוק הירושה חשובה מאוד כל אימת שפלוני או אלמונית אינם רוצים להיות מעורבים בכל הקשור לעזבונו של מוריש ולכן הדרך שלהם להימחק מהירושה הינה דרך של הסתלקות, אולם הסתלקות זו מותנת בכך שהיא תעשה קודם לחלוקת העזבון ומחלקו של היורש או ממנה שקיבל הוא על פי הצוואה, בין חלק מהעזבון או המנה ובין מכל החלק או מכל המנה שלהם זכאי היורש קודם הסתלקותו.

 

זאת ועוד החוק קובע כי מי שיסתלק מחלקו בעזבון רואים אותו במידה שיסתלק כאילו לא היה יורש מלכתחילה.
יחד עם זאת אין הסתלקות של יורש מחלקו בירושה יכולה להתבצע אלא אם כן הוא מסתלק לטובת בן זוגו, ילדו או אחיו של המוריש. כל הסתלקות אחרת לטובת אדם אחר אסורה על פי הוראות החוק.


יתר על כן שעה שמדובר בהסתלקות של קטין או של מי שהוכרז פסול דין, הרי הסתלקות שכזו טעונה אישור של בית המשפט.  

עו"ד חיים שטנגר משרד עורכי דין ונוטריון הינו משרד בוטיק בלב תל אביב, בראשו עומד עו"ד חיים שטנגר, עורך דין מוערך, לוחם שאינו מוותר על עקרונותיו, תקיף נחרץ ומתמסר ללקוחותיו בעל ותק מקצועי של יותר מ-41 שנה. המשרד משלב בין יכולותיו היצירתיות של חיים שטנגר בתחומים משפטיים מגוונים ומודל ה- one stop shop, ונותן מענה לתחומי התמחות משפטיים רבים.

צריכים עזרה? ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם