דיני לשון הרע

דיני לשון הרע מוצאים את עיגונם בחוק איסור לשון הרע שנחקק בשנת 1965, חוק זה מגדיר לשון הרע כדבר שפרסומו עלול להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו במטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצידם; לבזות אדם בשל מעשים התנהגות או תכונות המיוחסים לו; לפגוע באדם במשרתו, אם משרת ציבורית ואם משרה אחרת, בעיסוקו במשלח ידו או במקצועו וכן לבזות אדם בשל מוצאו או דתו.

 

פרסום לשון הרע מוגדר לעניין חוק איסור לשון הרע, כפרסום בין בעל פה ובין בכתב או בדפוס, לרבות סיור, דמות, תנועה, צליל וכל אמצעי אחר. לשון הרע יכול להיות כזה שהובע במשירין או בשלמות או אם לשון הרגע והתיחסותה לאדם הטוען שנפגע בה משתמעות מן הפרסום או מנסיבות חיצוניות או מקצתן מזה ומקצתן מזה.

 

לשון הרע הינה עוולה אזרחית אבל בחוק איסור לשון הרע קיים גם יסוד פלילי שכן מי שמפרסם לשון הרע, בכוונה לפגוע בשני בני אדם או יותר, זולת הנפגע, דינו - מאסר שנה אחת.


פרסום לשון הרע לאדם אחד או יותר זולת הנפגע מהווה עוולה אזרחית.

עו"ד חיים שטנגר משרד עורכי דין ונוטריון הינו משרד בוטיק בלב תל אביב, בראשו עומד עו"ד חיים שטנגר, עורך דין מוערך, לוחם שאינו מוותר על עקרונותיו, תקיף נחרץ ומתמסר ללקוחותיו בעל ותק מקצועי של יותר מ-41 שנה. המשרד משלב בין יכולותיו היצירתיות של חיים שטנגר בתחומים משפטיים מגוונים ומודל ה- one stop shop, ונותן מענה לתחומי התמחות משפטיים רבים.

צריכים עזרה? ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם