דיני משפחה

דיני משפחה עוסקים בגרעין הקשה שבהם ביחסים שבין בעל לאישתו ובמקרים מסויימים גם ביחסים האישיים והממוניים בין הורים לבין ילדיהם הקטינים, ככל שמדובר בחובת תשלום מזונות של בעל לאישתו ולילדיו הקטינים ובמקרים נדירים ויוצאים מן הכלל בחובת האישה לשלם מזונות לילדיה הקטינים מכוח התחייבות שנטלה היא על עצמה.

 

מעבר לגרעין הראשוני והבסיסי הנ"ל הרי חובק בתוכו המושג דיני משפחה את כל מה שמגדיר חוק בית משפט לענייני משפחה כענייני משפחה או כסכסוך בתוך המשפחה או אפילו ענייני ירושה המתבררים בבית משפט לענייני משפחה.


כך למשל סכסוך עסקי בין אב לבנו או בין אם לבעלה, שאינו נובע מחובת המזונות של האב כלפי אישתו וילדיו הקטינים, אלא נובע משותפות עסקים לכל דבר ועניין בין בעל לאשתו ובין הורים לילדיהם יידון בבית משפט לענייני משפחה בהיותו חלק מדיני משפחה, למרות שסכסוך עסקי זהה בין שותפים עסקיים שאינם בני משפחה, יידון ויתברר בבתי משפט השלום או בבתי משפט מחוזיים לפי נושא ונשוא התביעה ולפי סכום התביעה.

עו"ד חיים שטנגר משרד עורכי דין ונוטריון הינו משרד בוטיק בלב תל אביב, בראשו עומד עו"ד חיים שטנגר, עורך דין מוערך, לוחם שאינו מוותר על עקרונותיו, תקיף נחרץ ומתמסר ללקוחותיו בעל ותק מקצועי של יותר מ-41 שנה. המשרד משלב בין יכולותיו היצירתיות של חיים שטנגר בתחומים משפטיים מגוונים ומודל ה- one stop shop, ונותן מענה לתחומי התמחות משפטיים רבים.

צריכים עזרה? ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם