משרדנו עסק בין היתר רבות בכל הקשור לזכויות יוצרים הכוללות רישום סימני מסחר, רישום מדגמים, והגנה על זכויות יוצרים שלא ניתן לעגן אותם ברישום דוגמת שירים, לחנים, צילומים וכל הקשור ויוצא בזה.


אחד המקרים הבולטים שבהם טיפל משרדנו היה המקרה של צלם העיתונות משה שי שהפליא במלאכתו והצליח ללכוד בעדשת מצלמתו את שחקן הכדורגל הארגנטינאי האגדי דייגגו ארמנדו מראדונה כשהוא מבצע בעיטת מספריים באוויר.

 

הצילום המרשים הרשים גם את עסקני קבוצת הכדורסל מכבי ראשון לציון ובאחת מהפרסומים שלהם עשו הם שימוש ללא רשות בתמונתו זו של משה שי, בהליך שהתקיים בבית משפט השלום בתל אביב יפו תבע משה שי באמצעות משרדנו את מכבי ראשון לציון בפגיעת זכויות יוצרים והמשפט התקיים אצל השופט עדי עזר שנרצח בזמן כהונתו כשופט מחוזי.

 

קבוצת הכדורסל מכבי ראשון לציון טענה בכתב הגנתה כי משה שי היה שכיר של העיתון חדשות בעת שצילם את הצילום של שחקן הכדורגל הארגנטינאי ולכן אין לו זכויות יוצרים בצילום שכן זכויות יוצרים אלה שייכות לעיתון חדשות. השופט עזר קיבל את טענת אגודת הספורט מכבי ראשון לציון שזכויות היוצרים אמנם שייכות לעיתון חדשות אבל הזכות המוסרית בעיתון שייכת לצלם ואגודת ספורט זו עשתה שימוש בצילום זה מבלי שפרסה את שמו כמי שצילם את הצילום ולכן פגעה בזכותו המוסרית ולכן פסק לזכותו של הצלם ונגד קבוצת הכדורסל פיצויים.


ערעור שהוגש בידי קבוצת הכדורסל מכבי ראשון לציון לבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו נדחה ובית המשפט המחוזי אישר את פסק דינו של השופט עזר.


מקרה נוסף בתחום זכויות יוצרים:

גידי גוב תבע במשרדנו את המועצה לשיווק פרי הדר על כך שעשו שימוש ללא רשות בסדרת טלוויזיה ישנה שבה הופיעה הוא בדמות סופרמן ובעקבות הסדר פשרה יושבו ההדורים בין הצדדים.


דני סנדרסון וגידי גוב הגישו תביעה באמצעות משרדנו נגד גוף שעשה שימוש בשיר "אלף כבאים" השייך להם לצרכים פרסומיים והעניין יושב בדרך של בוררות לאחר שבתחילה הוגשה תביעה לבית המשפט באמצעות משרדנו.

 

למשרדינו עומדים זכיות נוספות ומרשימות בתחום הזכיויות יוצרים, אותם נשמח להציג לכם בפגישה.

 

 

לערוץ ה- youtube וסרטוני הסבר נוספים

 

 

נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם את שירותנו בתחום הזכויות יוצרים. משרדינו נמצא במרכז תל אביב.

הנכם מוזמנים להתקשר לקביעת פגישה או ליצור עמנו קשר דרך טופס יצירת קשר באתר.

 

עוד על שירותי משרדינו