סכסוכים במשפחה

 

מאז חוקק בשנת 1995 חוק בית משפחה לענייני משפחה, התשנ"ה-1995 הועברו סכסוכים משפחתיים-עסקיים המוגדרים כסכסוכים בתוך המשפחה או כסכסוכים בין בני זוג, לתחום שיפוטם והכרעתם הבלעדית של בתי-המשפט למשפחה בישראל.

מעטים ביותר מקרב הציבור מודעים לסמכותם הגורפת של בתי משפט למשפחה\ לדון לא רק בענייני המעמד האישי, לרבות ענייני נישואין וגירושין, מזונות בני-זוג וקטינים, משמורת וראיית ילדים, אלא בעניינים הנובעים מסכסוכים עסקיים-משפחתיים ובענייני ירושות - דבר הנובע, כל כולו מההגדרה הגורפת שהוענקה בחוק זה למונחים "ענייני משפחה", כמו-גם "בן משפחתו".

המונח "ענייני משפחה" מוגר בחוק בית-משפט לענייני משפחה כ"תובענה אזרחית שבין אדם לבין עזבונו או לבין משפחתו או עזבונו שעילתה סכסוך בתוך המשפחה, יהיה שוויו אשר יהיה".

הגדרה גורפת זו מקנה סמכות שיפוט לבתי-משפט לענייני משפחה, בעניינים שבתחום סמכותם, גם בעניינים שבדרך כלל מתבררים או בבתי-משפט לשלום או בבתי-משפט מחוזיים, לפי סכום התביעה. כך יכולים בתי-משפט לדון בסכסוכים משפחתיים-עסקיים בסכומים של מיליוני ומיליארדי שקלים, שעה שאין כל מגבלה לסמכות התביעות, בעניינים אלה, שיתבררו בפניהם.

המונח "בן משפחתו" אף הוא הינו מונח גורף וחובק עולם, הכולל בגדרו ובחובו גם את בן זוגו של התובע או הנתבע, לרבות הידועה בציבור שלו כאשתו, בן זוגו לשעבר, בן זוגו שנישואיו עמו פקעו וכל דבר שנושא התובענה נובע מהקשר שהיה ביניהם בתקופה שבה היו בני זוג; ילדו של התובע או הנתבע, לרבות ילדו של בן זוגו; הוריו של התובע או הנתבע, לרבות הורי בן זוגו או בני-זוגם; הוריו ואחיו ואחיותיו של התובע או הנתבע, שלו או של בן זוגו, כאשר הגדרה הורה כוללת בתוכה גם הורה מאמץ ואפוטרופוס.

מאחר ובית-השפט לענייני משפחה הינו בעל סמכות לדון גם בענייני ירושה, צוואות ועיזבונות, יחד עם סכסוכים משפחתיים-עסקיים, הרי שנדרשת מומחיות משפטית מיוחדת ומורכבת, כמו-גם עורך דין סכסוך משפחתי בעל ידע כולל בכלל התחומים הללו, כמו-גם ידיעה משפטית בדבר הממשק והחיבור בתחום אלה, כדי טיפול משפטי הומוגני אחד ויעיל.

משרדנו, בראשותו של עו"ד ד''ר חיים שטנגר, הינו אחד המשרדים הבודדים בישראל, שבו עורך-דין אחד, הינו בעל מומחיות מקפת במספר רב של עניינים משפטיים המשיקים זה לזה, כאשר הידע והמומחיות במכלול תחומי משפט אלה והממשק בהם חיוני במיוחד כל אימת שמתעורר סכסוכים משפטיים-עסקיים ולעתים יש אף ממשק נוסף בתחום דיני הירושה

מומחיותו של עורך דין ד''ר חיים שטנגר בתחומים עסקיים דוגמת מקרקעין, תכנון ובניה, רישוי עסקים, חברות, חוזים, קניין רוחני, יחד עם מומחיות רבת שנים ורבת היקף, בהופעות בבתי-משפט, לרבות הבג"צים בענייני עסקיים שונים, הופכת את עו"ד ד''ר חיים שטנגר, לאחד מן הבודדים הבקיאים במכלול נושאים כה רב ובממשק הנדרש כתוצאה מכך, כדי לייצג במומחיות הראויה סכסוכים עסקיים-משפחתיים וענייני עזבונות, צוואות וירושה, בבתי המשפט לענייני משפחה, ברחבי הארץ.

 

 

נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם את שירותנו בכל הקשור לסכסוכים עסקיים או פרטיים במשפחה. משרדינו נמצא במרכז תל אביב.

הנכם מוזמנים להתקשר לקביעת פגישה או ליצור עמנו קשר דרך טופס יצירת קשר באתר.

 

עוד על שירותי משרדינו